icon facebook  icon youtube

Новина 8    Майже п’ять років тому українці отримали доступ до раніше засекречених матеріалів радянських репресивних органів. Закон України «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917—1991 років» гарантує, що кожен охочий має можливість читати, опрацьовувати й безкоштовно копіювати всі документи репресивних органів, створені до 1991 року. Відтак в Україні вже багато людей бажає знайти інформацію про своїх рідних, що зазнали репресій.

    У яких установах зберігаються такі документи, куди звертатися за дозволом, як отримати перепустку та пройти до архіву? Як правильно працювати зі справами, перевіряти інформацію та нічого не пропустити? Відповіді на ці та інші запитання у суботу, 1 лютого, кандидат історичних наук Едуард Андрющенко висвітлив у своїй лекції «Архіви радянських спецслужб: як дізнатися про долю репресованого родича», яка відбулася у Національному музеї історії України (Київ, вул. Володимирська, 2).

    На зустрічі прозвучало і багато іншої інформації, яка стане у нагоді майбутнім відвідувачам Галузевого державного архіву Українського інституту національної пам’яті – саме там мають через деякий час зберігатися матеріали, яким була присвячена лекція. Доповідач також дав практичні поради щодо додаткових джерел, які, окрім архівної справи, варто вивчити, аби краще розібратися в людській історії або історичному епізоді.

Партнери

Сайт працює у тестовому режимі. Зауваження та пропозиції просимо надсилати на info@hdauinp.org.ua

icon facebook  icon youtube

УГОРУ